STMicroelectronics SMCJ30CA-TR 1-Element Bi-Directional TVS Diode, 1.5 kW, 2-Pin DO-214
Номер на артикул на RS: 795-7225Марка: STMicroelectronics№ по каталога на производителя: SMCJ30CA-TR
brand-logo
Преглед на всички в TVS диоди
Технически документи
Спецификации
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Bi-Directional
Diode Configuration
Single
Minimum Breakdown Voltage Vbr
33.3V
Mount Type
Surface
Package Type
DO-214
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
30V
Pin Count
2
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
1.5kW
Maximum Peak Pulse Current Ippm
156A
Clamping Voltage VC
64.3V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Test Current It
1mA
Maximum Operating Temperature
150°C
Number of Elements per Chip
1
Length
7.15mm
Standards/Approvals
No
Series
SMCJxxCA
Height
2.45mm
Automotive Standard
No
Maximum Reverse Leakage Current
1μA
Детайли за продукта
Transil™ TVS SMT Bidirectional 1500W, STMicroelectronics
Transient Voltage Suppressors, STMicroelectronics
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Преглед на всички в TVS диоди
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Bi-Directional
Diode Configuration
Single
Minimum Breakdown Voltage Vbr
33.3V
Mount Type
Surface
Package Type
DO-214
30V
Pin Count
2
1.5kW
156A
Clamping Voltage VC
64.3V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Test Current It
1mA
Maximum Operating Temperature
150°C
Number of Elements per Chip
1
Length
7.15mm
Standards/Approvals
Series
SMCJxxCA
Height
2.45mm
Automotive Standard
1μA
Детайли за продукта