Rubycon 10μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 100V dc, Through Hole - 100YXJ10M5X11
Номер на артикул на RS: 749-7237Марка: Rubycon№ по каталога на производителя: 100YXJ10M5X11
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Brand
Rubycon
Capacitance
10µF
Voltage
100V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
5 (Dia.) x 11mm
Height
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
5000h
Series
YXJ
Leakage Current
0.01 CV or 3 μA
Tolerance
±20%
Click here to find out more
Може да се интересувате от
RS PRO 10 μF Capacitor 100 V dc, Axial, Through Hole Axial
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Запитване за цена
Each (In a Pack of 25) (ex VAT)
Изберете тип опаковка
Запитване за цена
Изберете тип опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Brand
Rubycon
Capacitance
10µF
Voltage
100V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
5 (Dia.) x 11mm
Height
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
5000h
Series
YXJ
Leakage Current
0.01 CV or 3 μA
Tolerance
±20%