Turck NI30U-M30-AP6X-H1141 Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP Uprox 30V 30 mm 30 V dc 200mA
Номер на артикул на RS: 227-185Марка: Turck№ по каталога на производителя: NI30U-M30-AP6X-H1141
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Brand
Turck
Product Type
Proximity Sensor
Thread Size
M30 x 1.5
Body Style
Threaded Barrel
Length
62mm
IP Rating
IP68
Mount Type
Non-Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Chrome Plated Brass
Materials Detected
Metal
Maximum Detection
30mm
Minimum Operating Temperature
-30°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
cULus
Maximum Switching Frequency
1kHz
Shielding
Unshielded
Series
Uprox
Switching Current
200mA
Output Type
PNP
Страна на произход
Germany
Детайли за продукта
Uprox+ Factor 1 Barrel
High impact and thermal resistance
Uprox Range
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Brand
Turck
Product Type
Proximity Sensor
Thread Size
M30 x 1.5
Body Style
Threaded Barrel
Length
62mm
IP Rating
IP68
Mount Type
Non-Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Chrome Plated Brass
Materials Detected
Metal
Maximum Detection
30mm
Minimum Operating Temperature
-30°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
cULus
Maximum Switching Frequency
1kHz
Shielding
Unshielded
Series
Uprox
Switching Current
200mA