TE Connectivity THS103R3J, 3.3 Ω 10 W Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
Номер на артикул на RS: 754-7562Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: THS103R3J
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
3.3Ω
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
10W
Series
THS10
Packaging
Loose Piece Tray
Package/Case
Aluminium
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
+50 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound
Termination Style
Solder Lug
Overall Length
17mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
250°C
Overall Height
9mm
Overall Width
17mm
Standards/Approvals
RoHS
Страна на произход
India
Детайли за продукта
10W Aluminium housed wirewound power resistors - THS10 Series
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Спецификации
Resistance
3.3Ω
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
10W
Series
THS10
Packaging
Loose Piece Tray
Package/Case
Aluminium
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
+50 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound
Termination Style
Solder Lug
Overall Length
17mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
250°C
Overall Height
9mm
Overall Width
17mm
Standards/Approvals
RoHS
Страна на произход
India
Детайли за продукта