TE Connectivity 82 Ω Wirewound Resistor 7 W 5 % SBCHE682RJ
Номер на артикул на RS: 206-0931Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: SBCHE682RJ
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
82Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
5%
Packaging
Box
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
38mm
Height
8mm
Standards/Approvals
No
Width
7mm
Temperature Coefficient
+200 ppm/°C
Страна на произход
India
Детайли за продукта
SBC Series 7W, Axial
Flame-proof wirewound resistors with superior electrical and mechanical characteristics
Lead length allows vertical or horizontal mounting
Ceramic Wirewound, Axial - 1W to 17W
Click here to find out more
Може да се интересувате от
RES W/W 7W 82 OHM
Запитване за ценаВсеки (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
RES W/W 7W 82 OHM
Технически документи
Спецификации
Resistance
82Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
5%
Packaging
Box
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
38mm
Height
8mm
Standards/Approvals
Width
7mm
Temperature Coefficient
+200 ppm/°C
Страна на произход
India
Детайли за продукта
SBC Series 7W, Axial
RES W/W 7W 82 OHM