TE Connectivity Holsworthy RT73 130 kΩ, 0603 Thick Film Surface Mount Resistor 0.1 % Surface 0.2 W - RT73F1J130KBTD
Номер на артикул на RS: 619-383Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: RT73F1J130KBTD
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
130kΩ
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistor Type
Thick Film
Technology
Thick Film
Package/Case
0603
Packaging
Paper Tape
Tolerance
0.1 %
Power Rating
0.2W
Voltage
100V
Temperature Coefficient
±25 ppm/°C
Mount Type
Surface
Automotive Standard
AEC-Q200
Minimum Operating Temperature
-55°C
Series
Holsworthy RT73
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
1.6mm
Height
0.45mm
Standards/Approvals
AEC-Q200
Width
0.8mm
Страна на произход
Japan
Спецификации
Resistance
130kΩ
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistor Type
Technology
Package/Case
0603
Packaging
Paper Tape
Tolerance
0.1 %
Power Rating
0.2W
Voltage
100V
Temperature Coefficient
±25 ppm/°C
Mount Type
Surface
Automotive Standard
Minimum Operating Temperature
-55°C
Series
Holsworthy RT73
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
1.6mm
Height
0.45mm
Standards/Approvals
Width
0.8mm