TE Connectivity RN73 75 Ω, 0805 Thin Film Surface Mount Resistor ±0.1 % 0.1 W - RN73C2A75RB
Номер на артикул на RS: 161-4933Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: RN73C2A75RB
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
75Ω
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistor Type
Precision
Technology
Thin Film
Package/Case
0805
Tolerance
±0.1 %
Power Rating
0.1W
Voltage
100V
Temperature Coefficient
-10 ppm/°C, +10 ppm/°C
Automotive Standard
No
Minimum Operating Temperature
-55°C
Series
RN73
Maximum Operating Temperature
125°C
Termination Style
Solder
Length
2mm
Height
0.55mm
Standards/Approvals
No
Width
1.25mm
Детайли за продукта
RN0805 SMT 5.1Ω to 9.76kΩ
Stable high frequency perfomance
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
количествоЕдинична ценаPer Ролка
Спецификации
Resistance
75Ω
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistor Type
Precision
Technology
Thin Film
Package/Case
0805
Tolerance
±0.1 %
Power Rating
0.1W
Voltage
100V
Temperature Coefficient
-10 ppm/°C, +10 ppm/°C
Automotive Standard
Minimum Operating Temperature
-55°C
Series
RN73
Maximum Operating Temperature
125°C
Termination Style
Solder
Length
2mm
Height
0.55mm
Standards/Approvals
Width
1.25mm
Детайли за продукта
RN0805 SMT 5.1Ω to 9.76kΩ