TE Connectivity HSC200R47J, 470 mΩ 200 W Wirewound, Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
Номер на артикул на RS: 173-5573Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: HSC200R47J
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
470mΩ
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
200W
Series
HSC200
Packaging
Tray
Package/Case
Aluminium
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
±50 ppm/°C, ±50 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound, Wirewound
Termination Style
Stud
Overall Length
143mm
Overall Height
42mm
Overall Width
73mm
Standards/Approvals
RoHS
Страна на произход
Czech Republic
Детайли за продукта
200W Aluminium housed wirewound resistor, HSA Series
Braking resistor
Balancing resistor
Capacitor charging & discharging
Crowbar
Filter
Electrical Machinery general use
Запитване за цена
Each (In a Box of 20) (ex VAT)
Запитване за цена
Each (In a Box of 20) (ex VAT)
Спецификации
Resistance
470mΩ
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
200W
Series
HSC200
Packaging
Tray
Package/Case
Aluminium
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
±50 ppm/°C, ±50 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound, Wirewound
Termination Style
Stud
Overall Length
143mm
Overall Height
42mm
Overall Width
73mm
Standards/Approvals
RoHS
Страна на произход
Czech Republic
Детайли за продукта