TE Connectivity 20 kΩ Wirewound Wirewound Through Hole Fixed Resistor 7 W 5 % ER5820KJT
Номер на артикул на RS: 199-6637Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: ER5820KJT
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
20kΩ
Product Type
Wirewound Through Hole Fixed Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Packaging
Ammo Pack
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Voltage
200V
Technology
Wirewound
Series
ER58
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Length
22.2mm
Diameter
8mm
Standards/Approvals
No
Width
8mm
Temperature Coefficient
+60 ppm/°C
Страна на произход
India
Детайли за продукта
ER58 Series, Axial
ER Series are high power dissipation Silicone coated resistors
Special pulse styles available
Resistant to most solvents
Silicone Coated Axial
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Welwyn 20kΩ Wire Wound Wirewound Resistor 7W ±5% W22-20KJI
Запитване за ценаEach (In a Pack of 5) (ex VAT)
Vishay 20 kΩ Wirewound Resistor 7 W RWM06222002JA15E1
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Resistance
20kΩ
Product Type
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Packaging
Ammo Pack
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Voltage
200V
Technology
Wirewound
Series
ER58
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Length
22.2mm
Diameter
8mm
Standards/Approvals
Width
8mm
Temperature Coefficient
+60 ppm/°C