TE Connectivity 47 Ω Wirewound Resistor 3 W 5 % EP3W47RJ
Номер на артикул на RS: 762-9134Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: EP3W47RJ
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
47Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
3W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
5%
Packaging
Ammo Pack
Voltage
500V
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
17.5mm
Diameter
6.5mm
Standards/Approvals
No
Width
6.5mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C
Lead Diameter
0.75mm
Страна на произход
Thailand
Детайли за продукта
EP Series Anti Surge Resistor, Axial
Power rating 1W to 9W
Standard size range
Specially designed and tested for Surge Imunity
Flame resistant coating
Ceramic Wirewound, Axial - 1W to 17W
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Спецификации
Resistance
47Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
3W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
5%
Packaging
Ammo Pack
Voltage
500V
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
17.5mm
Diameter
6.5mm
Standards/Approvals
Width
6.5mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C
Lead Diameter
0.75mm
Страна на произход
Thailand
Детайли за продукта
Power rating 1W to 9W
Standard size range
Flame resistant coating