TE Connectivity 100 Ω Wirewound Wirewound Resistor 10 W 0.05 % EP10WSS100RJBB
Номер на артикул на RS: 272-2409Марка: TE Connectivity№ по каталога на производителя: EP10WSS100RJBB
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Resistance
100Ω
Product Type
Wirewound Resistor
Power Rating
10W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
0.05%
Packaging
Bag & Box
Axial/Radial
Axial
Voltage
500V
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
No
Package/Case
1000
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
39.5mm
Diameter
8.5mm
Standards/Approvals
RoHS
Lead Diameter
0.75mm
Страна на произход
Thailand
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Спецификации
Resistance
100Ω
Product Type
Wirewound Resistor
Power Rating
10W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
0.05%
Packaging
Bag & Box
Axial/Radial
Axial
Voltage
500V
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
No
Package/Case
1000
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
39.5mm
Diameter
8.5mm
Standards/Approvals
RoHS
Lead Diameter
0.75mm