TDK-Lambda, HWS1500-15, 100A
Номер на артикул на RS: 177-848Марка: TDK-Lambda№ по каталога на производителя: HWS1500-15
brand-logo
Преглед на всички в Switching Power Supplies
Технически документи
Спецификации
Number of Outputs
1
SMPS Output Current
100A
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
15W to 1500W HWS Series
Exceptionally compact, requires typically 50% less space than previous generation products
Designed for high reliability and long product lifecycle
Conforms to SEMI F47 (high line AC) requirements for semiconductor manufacturing equipment
LED indicator for power on
Easy installation - screw terminals
Adjustable output voltage (±20%)
Conforms to SEMI F47 requirements for semiconductor manufacturing equipment
Power factor correction to EN 61000-3-2
EMC meets EN 55022-B, FCC class B
Over-voltage and over-current protection
Built-in fan on 300-1500W types
Approvals
UL recognised, CSA certified
Standards
UL508 UL 60950-1, CSA 60950-1, EN 60950-1, EN 50178
Може да се интересувате от
MEAN WELL, RSP-1500-15, 100A
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
TDK-Lambda, HWS1500-15, 100A
TDK-Lambda, HWS1500-15, 100A
количествоЕдинична цена
Може да се интересувате от
MEAN WELL, RSP-1500-15, 100A
Технически документи
Спецификации
Number of Outputs
1
SMPS Output Current
100A
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
15W to 1500W HWS Series
LED indicator for power on