SICK AFS/AFM60 SSI Series Absolute Absolute Encoder 32V, 4096 ppr ppr, SSI Signal, Through Hollow Shaft Type, 15 mm
Технически документи
Спецификации
Brand
SickProduct Type
Absolute Encoder
Encoder Technology
Absolute
Pulses Per Revolution
4096ppr
Series
AFS/AFM60 SSI
Maximum Revolutions
9000rpm
Output Signal Type
SSI
Shaft Type
Through Hollow Shaft
Shaft Diameter
15mm
Interface Type
SSI
Terminal Type
Plug-In
IP Rating
IP65
Maximum Supply Voltage
32V
Minimum Operating Temperature
0°C
Overall Height
60mm
Overall Width
60mm
Standards/Approvals
EN 61000-6-2 and EN 61000-6-3
Maximum Operating Temperature
85°C
Mount Type
Hollow Shaft Mount
Switching Frequency
1MHz
Страна на произход
Germany
Brand
SickProduct Type
Absolute Encoder
Encoder Technology
Absolute
Pulses Per Revolution
4096ppr
Series
AFS/AFM60 SSI
Maximum Revolutions
9000rpm
Output Signal Type
Shaft Type
Through Hollow Shaft
Shaft Diameter
15mm
Interface Type
Terminal Type
Plug-In
IP Rating
IP65
Maximum Supply Voltage
32V
Minimum Operating Temperature
0°C
Overall Height
60mm
Overall Width
60mm
Standards/Approvals
EN 61000-6-2 and EN 61000-6-3
Maximum Operating Temperature
85°C
Mount Type
Hollow Shaft Mount
Switching Frequency
1MHz