Rubycon 220 μF Capacitor 400 V dc, Snap-in - 400MXG220MEFCSN25X35 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 652-2067Марка: Rubycon№ по каталога на производителя: 400MXG220MEFCSN25X35
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Brand
Rubycon
Capacitance
220μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Snap-in
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Automotive Standard
No
Series
MXG
Dissipation Factor
20%
Детайли за продукта
MXG Series
General purpose aluminium electrolytic capacitors
Extended temperature range for power supply applications
Electrical connections via PCB snap-in terminals on a unified 10mm pitch
Low ESR
Click here to find out more
Може да се интересувате от
220μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 400V dc, Through Hole
Запитване за ценаВсеки (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична цена
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Brand
Rubycon
Capacitance
220μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Snap-in
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Automotive Standard
No
Series
MXG
Dissipation Factor
20%
Детайли за продукта
MXG Series
Low ESR