Rubycon 120μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 16V dc, Through Hole - 16YXH120M6.3X11
Номер на артикул на RS: 704-8028Марка: Rubycon№ по каталога на производителя: 16YXH120M6.3X11
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Brand
Rubycon
Capacitance
120µF
Voltage
16V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
6.3 (Dia.) x 11mm
Height
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
5000h
Series
YXH
Ripple Current
340mA
Leakage Current
0.01 CV or 3 μA
Tolerance
±20%
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Запитване за цена
Each (In a Pack of 50) (ex VAT)
Запитване за цена
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Brand
Rubycon
Capacitance
120µF
Voltage
16V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
6.3 (Dia.) x 11mm
Height
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
5000h
Series
YXH
Ripple Current
340mA
Leakage Current
0.01 CV or 3 μA
Tolerance
±20%