RS PRO Phillips, PH3 Tip, 150 mm Blade, VDE/1000V
Технически документи
Спецификации
Brand
RS ProTip Type
Phillips
Tip Size
PH3
VDE/1000V Approved
Yes
Blade Length
150 mm
Handle Material
PP; TPR
Blade Material
Chrome Vanadium Steel
Blade Finish
Black Phosphate
Страна на произход
Taiwan, Province Of China
Детайли за продукта
RS Pro Screwdriver, Insulated, VDE
Our range of Insulated Screwdrivers are designed to protect you from up to 1000 V. An excellent choice for both electrical and industrial engineering applications.
Features and Benefits
Tested to 10kV, suitable for use up to 1000Vac
Manufactured to EN 60900 (BS EN 60900)
Heat treated chrome vanadium blades
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Запитване за цена
1
Запитване за цена
Brand
RS ProTip Type
Phillips
Tip Size
PH3
VDE/1000V Approved
Yes
Blade Length
150 mm
Handle Material
PP; TPR
Blade Material
Chrome Vanadium Steel
Blade Finish
Black Phosphate
Страна на произход
Taiwan, Province Of China
Детайли за продукта
Features and Benefits