RS PRO IDS-2000E Series, 200 MHz Bench Oscilloscope, 2 Channels
Номер на артикул на RS: 124-1953Марка: RS PRODistrelec Article No.: 30420978
brand-logo
Преглед на всички в Осцилоскопи
Технически документи
Спецификации
Brand
RS Pro
Product Type
Oscilloscope
Bandwidth
200MHz
Number of Channels
2
Oscilloscope Type
Bench
Oscilloscope Form
Digital Storage
Interface Type
CAN, IIC, LIN, RS232, SPI, UART, USB
Memory Depth
1Mpts
Screen Size
8 in
Series
IDS-2000E
Height
384mm
Depth
127.3mm
Standards/Approvals
CE, EN 61340
Width
208mm
Maximum Vertical Sensitivity
10V/div
Waveform Refresh Rate
120000per sec
Rise Time
1.75ns
Maximum Time Base
100s/div
Minimum Vertical Sensitivity
1mV/div
Plug Type
EU, UK
Vertical Resolution
8 bit
Display Type
TFT LCD
Safety Category Voltage
300V
Power Source
Mains
Safety Category Level
CAT I, CAT II
Minimum Time Base
1ns/div
Може да се интересувате от
Tektronix TBS1202B TBS1000 Series Digital Portable Oscilloscope, 200MHz
Запитване за ценаВсеки (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Calibration type
Calibration type
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Brand
RS Pro
Product Type
Oscilloscope
Bandwidth
200MHz
Number of Channels
2
Oscilloscope Type
Bench
Oscilloscope Form
Digital Storage
Interface Type
Memory Depth
1Mpts
Screen Size
8 in
Series
IDS-2000E
Height
384mm
Depth
127.3mm
Standards/Approvals
CE, EN 61340
Width
208mm
Maximum Vertical Sensitivity
10V/div
Waveform Refresh Rate
120000per sec
Rise Time
1.75ns
Maximum Time Base
100s/div
Minimum Vertical Sensitivity
1mV/div
Plug Type
EU, UK
Vertical Resolution
8 bit
Display Type
TFT LCD
Safety Category Voltage
300V