Renesas Electronics X9C103SZ Digital Potentiometer 100-Position 10 kΩ Linear 1-Channel 8-Pin SOIC
Номер на артикул на RS: 921-5349Марка: Renesas Electronics№ по каталога на производителя: X9C103SZ
Product Type
Digital Potentiometer
Resistance
10kΩ
Taper Type
Linear
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Number of Pots per Package
1
Mount Type
Surface
Interface Type
Serial-3 Wire
Package Type
SOIC
Minimum Supply Voltage
5V
Pin Count
8
Maximum Supply Voltage
5V
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
5mm
Height
1.5mm
Standards/Approvals
No
Series
X9C10
Automotive Standard
No
Детайли за продукта
Digital Potentiometer, Intersil
Click here to find out more
Може да се интересувате от
X9C103SZ, Digital Potentiometer 10kΩ 100-Position Linear Serial-3 Wire 8 Pin, SOIC
Запитване за ценаВсеки (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Product Type
Digital Potentiometer
Resistance
10kΩ
Taper Type
Linear
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Number of Pots per Package
1
Mount Type
Surface
Interface Type
Serial-3 Wire
Package Type
SOIC
Minimum Supply Voltage
5V
Pin Count
8
Maximum Supply Voltage
5V
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
5mm
Height
1.5mm
Standards/Approvals
Series
X9C10
Automotive Standard
Детайли за продукта