Panasonic 150 μF Capacitor 100 V dc, Surface Mount Solder - EEVFK2A151M 0125
Номер на артикул на RS: 537-0663Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEVFK2A151M
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
150μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
16.5mm
Polarity
Polar
Length
16.5mm
Package/Case
0125
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
793mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
170mΩ
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
FK Series
Product features:
• Low ESR
• High reliability
• High ripple current
• Low impedance
• Long life
• Surface Mount
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Panasonic 150μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 100V dc, Surface Mount - EEVFK2A151M
Запитване за ценаEach (In a Pack of 5) (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Capacitance
150μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
16.5mm
Polarity
Polar
Length
16.5mm
Package/Case
0125
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
793mA
Leakage Current
3μA
170mΩ
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
FK Series
Product features:
• Low ESR
• High reliability
• High ripple current
• Low impedance
• Long life
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified