Panasonic 1000 μF Capacitor 63 V dc, Through Hole - EEUFS1J102 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 240-3954Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFS1J102
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FS
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Спецификации
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FS
Dissipation Factor
8%