Panasonic 100 μF Capacitor 100 V dc, Through Hole - EEUFR2A101 Radial Lead
Product Type
Capacitor
Capacitance
100μF
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
10000 h
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FR Series 35 V to 63 V
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Product Type
Capacitor
Capacitance
100μF
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
10000 h
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FR Series 35 V to 63 V