Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUFR1H221 Radial Lead
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Capacitance
220μF
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
8000 h
Lead Pitch
5mm
Series
FR-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
110μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
200%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FR Series 35 V to 63 V
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Product Type
Capacitance
220μF
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
8000 h
Lead Pitch
5mm
Series
FR-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
110μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
200%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FR Series 35 V to 63 V