Panasonic 1000 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUFR1H102B Radial Lead
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
10000 h
Lead Pitch
7.5mm
Series
FR
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Спецификации
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
10000 h
Lead Pitch
7.5mm
Series
FR
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%