Panasonic 470 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1C471 Radial Lead
Capacitance
470μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Leakage Current
75.2μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FR Series 6.3 V to 25 V
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications
Алтернатива
Find out more
RS PRO 470 μF Capacitor 16 V dc, Through Hole Radial Lead
Номер на артикул на RS170-1171МаркаRS PRO
Each (In a Bag of 1000) (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Алтернатива
Find out more
Спецификации
Capacitance
470μF
Product Type
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Leakage Current
75.2μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FR Series 6.3 V to 25 V
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications