Panasonic 3900 μF Capacitor 10 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1A392 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 708-3582Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFR1A392
Capacitance
3900μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
390μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FR Series 6.3 V to 25 V
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Спецификации
Capacitance
3900μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
390μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FR Series 6.3 V to 25 V