Panasonic 1000 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFR1A102LB Radial Lead
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Спецификации
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%