Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM1H101 Radial Lead
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
50μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
200%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FM Series 25 V to 50 V
Applications
Click here to find out more
Може да се интересувате от
RS PRO 100 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole Radial Lead
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Capacitance
100μF
Product Type
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
50μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
200%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FM Series 25 V to 50 V
Applications