Panasonic 560 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM0J561 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 526-1036Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFM0J561
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Polarity
Polar
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
35.3μA
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FM Series 6.3 V to 16 V
High reliability
Long life
High ripple current
Applications
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Rubycon 560μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 6.3V dc, Through Hole - 6.3ZLG560MEFC8X11.5
Запитване за ценаEach (In a Pack of 25) (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Polarity
Polar
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
35.3μA
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FM Series 6.3 V to 16 V