Panasonic 220 μF Capacitor 100 V dc, Through Hole - EEUFC2A221 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 315-1088Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFC2A221
Capacitance
220μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
89mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 120μF - 270μF
AEC-Q200 qualified
Radial lead type
Low ESR
Compact size
High reliability
Low impedance
High ripple current
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Capacitance
220μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
89mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 120μF - 270μF