Panasonic 2700 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1V272 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 572-340Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFC1V272
Capacitance
2700μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
31.5mm
Length
31.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
16mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FC Series 1800μF - 15000μF
AEC-Q200 qualified
Radial lead type
Low ESR
Compact size
High reliability
Low impedance
High ripple current
Applications
Capacitance
2700μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
31.5mm
Length
31.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
16mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
FC Series 1800μF - 15000μF