Panasonic 120 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1H121 Radial Lead
Capacitance
120μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Series
FC Radial
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
162mΩ
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 120μF - 270μF
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Спецификации
Capacitance
120μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Series
FC Radial
Tolerance
±20 %
162mΩ
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 120μF - 270μF