Panasonic 100 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1E101SH Radial Lead
Номер на артикул на RS: 240-3834Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFC1E101SH
Capacitance
100μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Series
FC-A
Dissipation Factor
8%
Страна на произход
Malaysia
Спецификации
Capacitance
100μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Series
FC-A
Dissipation Factor
8%