Panasonic 2700 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC0J272S Radial Lead
Номер на артикул на RS: 315-0265Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFC0J272S
Capacitance
2700μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
43mΩ
Series
FC
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 1800μF - 15000μF
Applications
Изберете тип опаковка
Capacitance
2700μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
43mΩ
Series
FC
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 1800μF - 15000μF