Panasonic 1200 μF Capacitor 6.3 V dc, Through Hole - EEUFC0J122 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 315-0259Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEUFC0J122
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
1200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Polarity
Polar
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
68mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 820μF - 1500μF
AEC-Q200 qualified
Radial lead type
Low ESR
Compact size
High reliability
Low impedance
High ripple current
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Спецификации
Capacitance
1200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Polarity
Polar
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
68mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
FC Series 820μF - 1500μF