Panasonic 560 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 2 V dc, Surface - EEFKZ0D561RB Surface Mount
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
560μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Conductive Polymer Aluminium Solid
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Polarity
Positive
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
KZ
Dissipation Factor
0.1%
Страна на произход
Japan
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Лента
Спецификации
Capacitance
560μF
Product Type
Construction
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Polarity
Positive
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
KZ
Dissipation Factor
0.1%