Panasonic 22 μF Capacitor 63 V dc, Surface Mount Solder - EEETG1J220P 500
Номер на артикул на RS: 568-925Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEETG1J220P
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
100mA
Equivalent Series Resistance ESR
Series
TG
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
TG Aluminium Electrolytic Capacitor Series
Features & Benefits:
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Low ESR (low temperature)
Long life
High reliability
High ripple current
Low impedance
Surface mount
High temperature resistance
Applications
SMT 125°C
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Спецификации
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
100mA
Series
TG
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
Features & Benefits:
Low ESR (low temperature)
Long life
High reliability
High ripple current
Low impedance
High temperature resistance
Applications
SMT 125°C