Panasonic 47 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEHD1H470P
Номер на артикул на RS: 727-0815Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEHD1H470P
Capacitance
47μF
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
94mA
AEC-Q200
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
Applications
Изберете тип опаковка
Capacitance
47μF
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
94mA
AEC-Q200
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
HD Series