Panasonic 100 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEHD1C101AP 500
Номер на артикул на RS: 569-338Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEHD1C101AP
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.5Ω
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
High ripple current
High reliability
Low impedance
Long life
Surface mount
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Спецификации
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
3μA
1.5Ω
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
HD Series