Panasonic 10 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEHC1C100R 2000
Capacitance
10μF
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.5mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
3000 h
Leakage Current
3μA
Series
HC SMD
Ripple Current
28mA
Tolerance ±
20%
Dissipation Factor
0.2%
Детайли за продукта
HC Series
Applications
Изберете тип опаковка
Capacitance
10μF
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.5mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
3000 h
Leakage Current
3μA
Series
HC SMD
Ripple Current
28mA
Tolerance ±
20%
Dissipation Factor
0.2%