Panasonic 150 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFTV151XAP 900
Номер на артикул на RS: 729-6277Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEFTV151XAP
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
150μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Polarity
Polar
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
52.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
160mΩ
Series
FT
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Детайли за продукта
FT High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
High reliability
Long life
High ripple current
Surface Mount
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Спецификации
Capacitance
150μF
Product Type
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Polarity
Polar
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
52.5μA
160mΩ
Series
FT
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%