Panasonic 47 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT1V470AR 1000
Capacitance
47μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Leakage Current
16.4μA
Tolerance ±
20%
Equivalent Series Resistance ESR
360mΩ
Ripple Current
240mA
Series
FT
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Детайли за продукта
FT High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
High reliability
Long life
High ripple current
Surface Mount
Applications
Изберете тип опаковка
Capacitance
47μF
Product Type
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Leakage Current
16.4μA
Tolerance ±
20%
360mΩ
Ripple Current
240mA
Series
FT
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%