Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFP1V221AP 500
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
220μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
80mΩ
Series
FP
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Детайли за продукта
FP Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Long life
High reliability
High ripple current
Low impedance
Surface mount
Applications
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Capacitance
220μF
Product Type
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
3μA
80mΩ
Series
FP
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%