Panasonic 680 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFN1C681UP 500
Номер на артикул на RS: 204-3386Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEFN1C681UP
Capacitance
680μF
Packaging
Carrier Tape
Height
10mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
105°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
0.16Ω
Series
FN-V
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.16%
Страна на произход
Malaysia
Изберете тип опаковка
Capacitance
680μF
Packaging
Carrier Tape
Height
10mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
105°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
0.16Ω
Series
FN-V
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.16%