Panasonic 100 μF Capacitor 80 V dc, Surface Solder - EEEFK1K101AQ 200
Номер на артикул на RS: 708-3995Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEFK1K101AQ
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface
Height
13.5mm
Length
15mm
Package/Case
200
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
500mA
Equivalent Series Resistance ESR
320mΩ
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.08%
Страна на произход
Japan
Детайли за продукта
FK High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
Applications
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface
Height
13.5mm
Length
15mm
Package/Case
200
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
500mA
320mΩ
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.08%