Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 63 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1J100P 1000
Capacitance
10μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
80mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.5Ω
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Детайли за продукта
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Capacitance
10μF
Product Type
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
80mA
Leakage Current
3μA
1.5Ω
Series
FK
Dissipation Factor
200%