Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1H101P 500
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
350mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
340mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Детайли за продукта
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Panasonic 100 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEE1HA101UP 500
Запитване за ценаEach (On a Reel of 500) (ex VAT)
FK smt Al electro cap,100uF 50V
Запитване за ценаEach (In a Pack of 5) (ex VAT)
Panasonic 100μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50V dc, Surface Mount - EEEHA1H101UP
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Capacitance
100μF
Product Type
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
350mA
Leakage Current
3μA
340mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
200%
Детайли за продукта
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified