Panasonic 330 μF Capacitor 10 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1A331P
Номер на артикул на RS: 249-1264Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEFK1A331P
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.19%
Страна на произход
Japan
Изберете тип опаковка
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.19%