Panasonic 22 μF Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFC1V220P D
Номер на артикул на RS: 537-0360Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEFC1V220P
Capacitance
22μF
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
5.4mm
Package/Case
D
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
140mA
Leakage Current
7.7μA
Series
FC SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
FC Series (Low ESR)
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Half the impedance of the HA series from Panasonic
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Pb-Free reflow soldering compliant
Applications
Click here to find out more
Може да се интересувате от
VFC smt Al electro cap,22uF 35V 105deg
Запитване за ценаEach (In a Pack of 5) (ex VAT)
Panasonic 22 μF Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder D
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Capacitance
22μF
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
5.4mm
Package/Case
D
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
140mA
Leakage Current
7.7μA
Series
FC SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Детайли за продукта
FC Series (Low ESR)
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications