Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc - EEEFC1E220P
Номер на артикул на RS: 537-0203Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEEFC1E220P
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Voltage
25 V dc
Height
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Ripple Current
140mA
Leakage Current
3μA
Series
FC SMD
Детайли за продукта
FC Series (Low ESR)
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Half the impedance of the HA series from Panasonic
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Pb-Free reflow soldering compliant
Applications
Click here to find out more
Може да се интересувате от
VFC smt Al electro cap,22uF 25V 105deg
Запитване за ценаEach (In a Pack of 5) (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Запитване за цена
Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Изберете тип опаковка
Запитване за цена
Изберете тип опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Voltage
25 V dc
Height
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Ripple Current
140mA
Leakage Current
3μA
Series
FC SMD
Детайли за продукта
FC Series (Low ESR)
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications