Panasonic 1 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEE1HA010SR
Номер на артикул на RS: 536-9922Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: EEE1HA010SR
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
1μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Construction
Cylindrical Can
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Height
5.4mm
Length
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Termination Type
Solder
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
85°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Series
S
Automotive Standard
AEC-Q200
Tolerance ±
20%
Ripple Current
10mA
Leakage Current
3μA
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
VS Series
Panasonic S Series Type V electrolytic capacitors feature endurance of 2000 hours at +85°C.
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
High ripple current
High reliability
Low impedance
Long life
Surface mount
Applications
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Vs smt Al electro cap,1uF 50V 85deg
Запитване за ценаEach (In a Pack of 5) (ex VAT)
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Click here to find out more
Може да се интересувате от
Технически документи
Спецификации
Capacitance
1μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Construction
Cylindrical Can
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Height
5.4mm
Length
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Termination Type
Solder
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
85°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Series
S
Automotive Standard
AEC-Q200
Tolerance ±
20%
Ripple Current
10mA
Leakage Current
3μA
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
VS Series
High ripple current
High reliability
Low impedance
Long life
Applications